М. Г. Медвєдєв, А. В. Угриновський – Дослідження напрямів зменшення гідравлічних втрат тиску при експлуатації шлейфів свердловин Більського НГКР

5 Comments on “М. Г. Медвєдєв, А. В. Угриновський – Дослідження напрямів зменшення гідравлічних втрат тиску при експлуатації шлейфів свердловин Більського НГКР

 1. Доброго дня.
  Вивчаючи Ваші тези, виникає питання.
  Чи робились дослідження даних покриттів в реальних умовах? І як вони поводяться із пластовою водою, та залишками хімічних реагентів в результаті кислотної обробки свердловин?

  Дякую.

  1. На жаль дані дослідження не проводились в Україні, але досвід застосування таких покриттів є закордоном. Зокрема, в таких компаніях як: ADNOC (Abu Dhabi National Oil Co.), Shell Expro, British Petroleum та багато ін.
   Щодо поводження із пластовою водою та іншими реагентами, то їх застосування наведено в літературі [1], стр 11.

 2. Доброго дня. Яким обладнання чи пристосування проводиться нагрів внутрішньої(!!!) поверхні труб та якими технічними засобами забезпечується нанесення захисного покриття?

  1. Для прогрівання внутрішньої поверхні труб використовують індукційний метод, запропонований компанією EFD Induction.
   Нанесення внутрішнього захисного покриття проводять двома методами:
   – при безповітряному методі розпилення використовується стандартне обладнання Graco, DeVilbiss, Nordson-Bede, Spee-Flo, або інші з розмірами сопла наконечника 0.015-0.021 inch (0.38-0.53 мм).
   – при повітряному методі розпилення використовується промислове обладнання DeVilbiss MBC або JGA пістолет з повітряним ковпачком і насадкою типом “E”, пружиною для вузьких мастик. Рекомендуються окремі регулятори для повітря і матеріалу, внутрішня механічна мішалка, волого- і масловідділювачі в системі подачі повітря.

   1. Дякую за відповідь. Сам маю декілька публікацій по індукційному нагріву, то дуже перспективна і економічна технологія та може використовуватись в різних галузях нафтогазової промисловості. Радий що знаходить впровадження і в Україні.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *